Almanya Hakkında Genel Bilgiler

Almanya Schengen üyesi bir ülkedir. Birliğin en büyük kalabalık nüfusuna sahip bu ülke aynı zamanda dünyada dördüncü, birliğin en güçlü ekonomisidir. Başkenti Berlin olan Almanya’’nın yönetim şekli Federal Cumhuriyettir ve  Almanya Federal Cumhuriyeti şeklinde anılır. http://www.writemyessayrapid.com/ Nüfusu yaklaşık olarak 82 milyon olan Almanya Federal Cumhuriyeti 357,165 km2 yüzölçümüyle Avrupa’nın 5. Büyük ülkesidir. Danimarka, Hollanda, Fransa, Lüksemburg, Belçika, Avusturya, Polonya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti  ile sınır  komsudur ve orta Avrupa da yer almaktadır. Almanya potasyum, uranyum, demir, kömür, doğalgaz, nikel, bakır gibi

Almanya da karasal iklim hakimdir. Hemen hemen yılın her mevsimi yağış alır ve nemlidir. Bu sebepten ötürü iç kesimlerde yazlar nemli ve serin geçer. Kışlar ise soğuktur fakat çok ani sıcaklık değişiklikleri görünmemektedir. Seyahat ve turistlik gezi için önerilen en güzel mevsim bahar sonu yaz aylarıdır. Bu mevsimde dahi giderken valizinize uzun kollu bir hırka koymayı ve yağmurluğunuzu yanınıza almayı ihmal etmeyiniz.

Yemek olarak genelde et tüketimi yaygındır. Et derken domuz eti tüketilen etlerin en başında gelmektedir tabi sonra sırası ile kırmızı et ve kanatlı hayvanların (tavuk, ördek, kaz) etleriyle yapılan yemekler yemek yeme alışkanlıklarında listenin başında gelmektedir. Sonra sebze ile yapılan yemeklerde yabana atılmamalıdır. Özellikle patates lahana havuç ıspanak çak sevilen sebzeler arasındadır. Sabah kahvaltıları bizimkiler gibi bol çeşitli olmayan Almanlarda genelde sandviç reçelli ekmek kahve ya da meyve suyu ile yapılır. Bira Almanya’nın milli içeceğidir. Yılın belli dönemlerinde ülkede bira festivalleri yapılır.

Almanya’nın ana dili Almancadır. Almanca Avrupa da en çok konuşulan dildir. Dünyada ise Özellikle iş ilişkilerinde İngilizceden sonra ikinci sırada yerini almıştır. Bu sebeple İngilizceden sonra Almanca öğrenmek kariyeriniz için oldukça önemlidir. Almanya da eğitim yapısı da bizimkinden farklıdır. Mesela bizde eğitim sistemi hükümet’e bağlı iken onlarda eyaletlere bağdır. Almanya da bulunan ve isim yapmış birçok üniversite vardır. Eğitim sistemi kalitelidir. Özellikle üniversitelerde staj yapmaya büyük önem verilir ve kariyer basamaklarına bu stajlar sayesinde başlarlar. personal reflection essay

Almanya Vizesi

Almanya ya gidecek umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize zorunluluğu vardır. Yeşil pasaport sahipleri için 90 günü aşmayan seyahatlerde  vize uygulanmaz. Belirlenmiş olan hükümler ve istenilen belgeler göz önünde tutularak Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliğin de yada başkonsolosluklarda vize başvurulara incelemeye alınır ve gerekli işlemler yapılarak tarafınıza olumlu yada olumsuz cevap verilir. İşlemleriniz devam ederken konsolosluğun sizden ek belde talep etme yada görüşme talep etme hakkı bulunmaktadır. Unutmayın ki vize sizin için ülkeye kesin gireceksiniz anlamı taşımaz. Vizeniz olsa dahi gümrük polisinin sizi ülkeye almama yetkisi her zaman vardır. Almanya vize başvuruları için konsolosluğun yetkili kıldığı firma İDATA dır.  , Tavsiyemiz eğer başvuru hakkında yeterince bilgiye sahip değilseniz başvurunuzu www..com adresinden  yada 0850 885 0818  randevu ve bilgi hattını arayarak yaptırabilirsiniz.  Başvurunun yapılabilmesi için İDATA dan bilgiler girilerek randevu alınacak, randevu günü ve saati istenen evraklar eksiksiz bir şekilde ibraz edilerek ve sonrasında vize harcı yatırılarak başvuru tamamlanacaktır. Evrakların eksik ya da gerçeği yansıtmaması halinde başvuru kabul edilmez.

Parmak izi uygulaması nedir ?

26 Eylül 2014 tarihinden geçerli olmak üzere schengen üyesi ülkeler VIS (VISA İNFORMATİON SYSTEM) vize bilgi sistemine dahil edilmiştir. Bu sistem kapsamında ilk kez schengen vizesi başvurusunda bulunacak kişilerden parmak izi alınması mecburidir.