Almanya Schengen üyesi bir ülkedir. Birliğin en büyük kalabalık nüfusuna sahip bu ülke aynı zamanda dünyada dördüncü, birliğin en güçlü ekonomisidir. Başkenti Berlin olan Almanya’’nın yönetim şekli Federal Cumhuriyettir ve  Almanya Federal Cumhuriyeti şeklinde anılır. Nüfusu yaklaşık olarak 82 milyon olan Almanya Federal Cumhuriyeti 357,165 km2 yüzölçümüyle Avrupa’nın 5. Büyük ülkesidir. Danimarka, Hollanda, Fransa, Lüksemburg, Belçika, Avusturya, Polonya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti  ile sınır  komsudur ve orta Avrupa da yer almaktadır.

Almanya Vizesi

Almanya ya gidecek umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize zorunluluğu vardır. Yeşil pasaport sahipleri için 90 günü aşmayan seyahatlerde  vize uygulanmaz. Belirlenmiş olan hükümler ve istenilen belgeler göz önünde tutularak Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliğin de yada başkonsolosluklarda vize başvurulara incelemeye alınır ve gerekli işlemler yapılarak tarafınıza olumlu yada olumsuz cevap verilir. İşlemleriniz devam ederken konsolosluğun sizden ek belde talep etme yada görüşme talep etme hakkı bulunmaktadır. Unutmayın ki vize sizin için ülkeye kesin gireceksiniz anlamı taşımaz. Vizeniz olsa dahi gümrük polisinin sizi ülkeye almama yetkisi her zaman vardır. Almanya vize başvuruları için konsolosluğun yetkili kıldığı firma İDATA dır. Tavsiyemiz eğer başvuru hakkında yeterince bilgiye sahip değilseniz başvurunuzu  0850 885 0818  randevu ve bilgi hattını arayarak yaptırabilirsiniz.  Başvurunun yapılabilmesi için İDATA dan bilgiler girilerek randevu alınacak, randevu günü ve saati istenen evraklar eksiksiz bir şekilde ibraz edilerek ve sonrasında vize harcı yatırılarak başvuru tamamlanacaktır. Evrakların eksik ya da gerçeği yansıtmaması halinde başvuru kabul edilmez.

Vize Sürecinizi Nasıl Yönetiyoruz

0850 885 0818 numaralı bilgi ve randevu hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Vize sürecinde öncelikle gidiş amacınızı belirtiniz. Bu bilgi ile konusunda uzman olan danışmanımız tarafından bilgilendirilme süreci başlayacak gerekli evrak listesi size verilecektir. Daha sonra istenilen belgeleri tarafımıza kargo ile yada elden teslim şeklinde iletmeniz gerekir. Oluşturulacak randevu sonrasında belirtilen gün ve saat te başvurunuz yapılır. Eğer önceden parmak izi vermişseniz Almanya vize başvuru işlemlerinde şahsi başvuru istemez. Parmak iziniz yoksa başvuruda parmak izi vermek için şahsen bulunmanız gerekir. Müşteri temsilciniz tarafından bilgilendirilirsiniz. Cevap geldikten sonra pasaportunuz tarafınıza teslim edilir böylelikle süreç tamamlanmış olur. Tüm bu süreçte siz karmaşık işlemlerle uğraşmak zorunda kalmaz zamandan kazanır ve vizenizi alarak seyahatin keyfine varırsınız.

Vize Başvurumu Ne Zaman Yapmalıyım

Almanya vize başvurularınızı seyahatinizden 90 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. Bazı dönemlerde özellikle bayram, yarı yıl , yılbaşı , gibi hareketli sezonlarda başvuruların 30 gün öncesinde yapılmasında fayda vardır. Bu gibi dönemlerde süreç fazlasıyla uzamaktadır